Volei
Romania - Azerbaidjan 2 - 3

Nationala feminina de volei a Romaniei a pierdut ultimul meci din turneul de la Buzau, scor 2 - 3, in fata reprezentativei Azerbaidjanului.
Meciul ce a durat mai bine de 2 ore, a fost unul plin de dramatism. Sportivele antrenate de Florin Grapa au castigat primul set cu scorul de 25-18. Seturile 2 si 3 au fost castigate la mare lupta de puternica echipa a Azerbaidjanului, cu scorurile de 27-29 si 19-25. In setul 4, tricolorele au lasat impresia ca pot intoarce soarta jocului, reusind sa se impuna cu 25-21. Insa, setul decisiv s-a incheiat cu victoria oaspetelor, scor 13-15.

Pentru Romania au evoluat: Elena Butnaru, Alida Marcovici, Andreea Niculcea, Iuliana Nucu, Nneka Onyejekwe, Carmen Turlea, Nicoleta Manu, Angelica Chivorchian, Mihaela Herlea, Moraru Monica, Muresan Daiana si Zaharia Elena.