Fotbal - Liga 3
Olimpia ramane in cursa
In cadrul etapei cu numarul 28 a Ligii 3, Olimpia Rm Sarat a invins, asa cum era de asteptat, pe Unirea Slobozia, cu scorul de 2-0 (0-0). Golurile au fost marcate de Ivan (55) si Costea (78). Profitand de infrangerea suferita de Juventus la Rocar (1-2), Olimpia s-a distantat la 4 puncte de bucuresteni. Pe primul loc se afla in continuare FC Snagov (4-1 cu CS Ovidiu), la un singur punct in fata ramnicenilor.
Onix Rm Sarat a remizat, scor 2-2 (1-1), pe terenul codasei Abatorul Slobozia. Dupa ce gazdele au preluat conducerea inca din minutul 5, Onix a intors rezultatul prin reusitele lui Panzaru (30) si Marculescu (55). Din pacate, cu 10 minute inainte de final, Abatorul a restabilit egalitatea, obtinand astfel un punct nesperat. Onix ramane pe locul 6, la egalitate de puncte cu CSM Medgidia.