Handbal
Victorie clara pentru HCM Buzau
Intr-un meci contand pentru etapa a 19-a a Ligii Nationale de handbal feminin, HCM Buzau a invins-o clar pe Cetate Deva, scor 32-22 (13-10). Oaspetele, cu doar 10 jucatoare trecute pe foaia de joc (dintre care 3 portari) au facut fata ritmului impus de formatia buzoiana doar in primele 25 de minute. Repriza secunda a fost un galop de sanatate pentru HCM Buzau, gazdele, in frunte cu experimentata Ionela Goran, facand instructie cu devencele.

HCM Buzau: Paula Teodorescu, Andreea Nica, Paula Aba - Ionela Goran (8), Ramona Geana (5), Denisa Paduraru (5), Nicoleta Rusu (4), Cornelia Rambu (3), Claudia Mojoiu (3), Ana Maria Stoica (2), Irina Simion (1), Maricica Trandafir (1), Simona Aldea

Cetate Deva: Carmen Cartas (7), Adina Mitrea (6), Elena Pana (4), Janina Stancu (2), Melinda Toth (1), Ileana Bistriceanu (1), Maria Bardac (1), Adina Hatisi, Mihaela Ialomiteanu, Laura Poenaru