Liga 1 - Etapa 11
Ne-ai ingropat, Bicfalvi!

CS Otopeni a invins cu 1-0 la Buzau, pe Gloria, intr-un meci din cadrul etapei a 11-a a Ligii I.
Ultimele clasate din Liga 1 au oferit in prima repriza o partida saraca in faze de poarta, singurul moment cu adevarat important avand loc in minutul 34, atunci cand mijlocasul nostru, Eric Bicfalvi, a batut foarte prost un penalty, mingea ducandu-se mult peste bara. Lovitura de la 11 metri a fost acordata ca urmare a unui fault facut de portarul Cristian Munteanu asupra lui Vigariu.

Buzoienii au inceput foarte hotarati repriza a doua, Vigariu si Jaber punandu-l la grea incercare pe Munteanu, care a avut doua interventii foarte bune, ce au facut ca situatia pe tabela sa ramana la fel ca la inceputul meciului.

Oaspetii au reusit sa deschida scorul in minutul 72, atunci cand mijlocasul Cristi Constantin a luat o actiune pe cont propriu si, dupa o cursa de aproape 50 de metri, a trimis mingea pe langa Mihai Barbu.

Desi au dominat pana la finalui meciului, jucatorii Gloriei nu au pus in foarte mare pericol poarta celor din Otopeni, care au urcat pe locul 16 in clasament, avand opt puncte adunate in 11 etape. De partea cealalta, Buzaul are un singur punct, obtinut la Pitesti, si este lanterna rosie.

Gloria Buzau: Barbu, Prunescu, Vlaicu, Da Silva, Aziz (Moreira 63), Bicfalvi, Fallardo, Lima (Nejneru 46), Dias (Sagna 86), Jaber, Vigariu
Rezerve: Arcaba, Russiano, Doicaru, Cretu

CS Otopeni: Munteanu, Dumitrescu, Scarlatache, Diogo, Musat (Balauru 83), Chiacu, Pirvu, Margarit, Constantin, Junior (Negru 55), Yontcha (Liviu Ganea 62)
Rezerve: Pirgov, Popovici, Predescu, Chihaia

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - Florin Stanescu (Bucuresti), Iulian Szekely (Cluj Napoca)

Cartonase galbene: Vigariu 65 / Cristi Munteanu 34, Pirvu 61, Yontcha 62

Cartonas rosu: Fallardo 92